5 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi

5 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi

1. Kanion Antelope

jest najczęściej odwiedzanym kanionem w amerykańskim Southwest. Jedno spojrzenie na gładkie, pomarańczowo-czerwone ściany i łatwo zrozumieć, dlaczego. Kanion ten został utworzony przez zalanie błyskawicami i innymi procesami podziemnymi, które zepsuły piaskowiec.

Ponieważ deszcze nadal trwają (w 2006 r. Powódź trwała dłużej niż 36 godzin), krajobraz kanionu powoli wraca w jego aktualną transformację. Choć naukowcy nie są pewni, kiedy ludzie odkryli jaskinię, lokalni Navajos twierdzą, że surrealistyczny kanion jest częścią ich dziedzictwa kulturowego od wieków.

 

2.Park Narodowy Jezior Plitwickich

Jezostał założony w 1949 roku i jest najstarszym parkiem narodowym w południowo-wschodniej Europie, a także największym parkiem narodowym w Chorwacji. Podobnie jak inne surrealistyczne miejsca, miejscowość została uznana za światowe dziedzictwo UNESCO od 1979 roku. W dzisiejszych czasach ponad milion turystów udaje się do wspaniałego parku, spiętych wodospadami, jaskiń i jezior.
W okolicy znajduje się ponad 100 gatunków ptaków żyjących w lesie bukowym i jodłowym. Jak gdyby obszar ten nie mógł się piękniej, cały krajobraz przeobraża się w zimie, kiedy wody zamarzną i zima białą.

 

3. Park Geologiczny Zhangye Danxia

4. Wodospad McWaya, Kalifornia

Ten osiemdziesięciometrowy wodospad leży bezpośrednio na plaży, która rozpościera się na szerokim błękitnym wybrzeżu Pacyfiku. Rzucaj na niektóre klify i błękitne piaszczyste plaże, a krajobraz jest tak piękny, że jest prawdziwy.

5. White Sands National Monument

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *