8 wskazówek dla podróżujących liniami WizzAir

8 wskazówek dla podróżujących liniami WizzAir

Na temat tego węgierskiego przewoźnika przeczytamy wiele pozytywnych i negatywnych opinii, czy mają one odzwierciedlenie w rzeczywistości? Czy ten tani przewoźnik jest naprawdę tak zły? Prawda jest taka że jeżeli zastosujesz się do paru wskazówek i potraktujesz WizzAir jako transport się z punktu A do B, a nie formę spędzenia czasu to trudno oczekiwać więcej w tych cenach.

1. Nigdy nie lataj z Wizz Air

Żartuję, Wizz Air jest całkiem dobry, jeśli chcesz podróżować tanio, a nie dbasz o jakość oferowanych usług, ale jeśli Twój lot trwa dłużej niż 2 godziny i / lub jesteś wysoki pomyśl lepiej o wykupieniu dodatkowego miejsca na nogi. WizzAir znany jest z gęsto umieszczonych foteli w kabinie samolotu. Wygodne siedzenia znajdziesz przy wyjściach awaryjnych z samolotu.

 

 

2. Weź ze sobą chusteczki, środek dezynfekujący.

Serio. WizzAir jest jak autobus po 12 godzinnej zmianie – papierki na ziemi, klejące podłokietniki to norma. Załoga pomiędzy boardingiem ma dosłownie parę minut na ogarnięcie samolotu – czasu starczy tylko na posprzątanie większych tragedii.  Warto więc samemu zadbać o trochę higieny i sprawdzić na czym się siada.

 

3. Bagaż podręczny umieszczaj nad fotelem.

Regulamin WizzAir mówi o tym że małe bagaże podręczne powinny być umieszczane pod siedzeniem – unikaj tego jak ognia i jeżeli nie chcesz mieć jeszcze mniej miejsca na nogi to jak najszybciej umieść swój bagaż w lukach nad fotelami.

 

4. Staraj się spakować jak najmniejszy bagaż podręczny.

Staraj się aby bagaż był jak najmniejszy, jeżeli już zostaniesz zmuszony do umieszczenia bagażu w miejscu na nogi to jego wielkość będzie miała znaczący wpływ na jakość Twojej podróży

 

5. Odprawa online a nie na lotnisku.

W Wizzair odprawa online jest darmowa, na lotnisku nie. Brak tego małego papierka w terminalu może kosztować Cię od 10 do 30 euro. Odprawę online można wykonać do 60 minut przed otwarciem bramek.

 

6. Wykup Wizz Discount Club.

Jeżeli planujesz więcej niż jedną wycieczkę rocznie z Wizz z pewnością Ci się to opłaci. Lecisz w dwie osoby? Zniżka przysługuje dla osoby towarzyszącej – w ten sposób już przy pojedynczym locie może opłacić Ci się wykupić Wizz Discount Club. W cenie 139 złoty obejmuje nas: zniżka na bilet, zniżka na duży bagaż, oferty premium, a od niedawna wcześniejszy dostęp do rezerwacji odległych terminów.

 

7. Weź ze sobą jedzenie i napoje

Jedzenie oferowane na pokładzie linii Wizz jest w cenie restauracyjnych posiłków, a wielkości.. no cóż skromnej. Jeżeli możesz powstrzymaj się od jedzenia na czas lotu, jeżeli już koniecznie musisz coś przekąsić postaraj się zaopatrzyć w jedzenie na terminalu – mimo wszystko jest tam znacznie taniej niż na pokładzie.

 

8. Na pokład wchodź ostatni albo pierwszy.

Albo skorzystaj z Privilege Pass – pierwszeństwa wejścia na pokład, albo poczekaj aż wszyscy zajmą swoje miejsca, inna taktyka nie ma sensu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *