Kantabria – Santander i okolice

Kantabria – Santander i okolice

  1. Santader

 

największym miastem w Kantabrii, liczącym 200 000 osób, SANTANDER to elegancki, wyrafinowany ośrodek z doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi. Podczas gdy jego położenie na wąskiej wyspie Bahía de Santander jest piękne – od serca miasta, można podziwiać piękne widoki na zatokę, skręcając w górę zielone wzgórza i góry, które wydają się świecić na zachodzie słońca, a piękne piaszczyste plaże rozciągają się znacznie wyżej od brzegu – w 1941 r. Centrum miasta straciło większość swoich najlepszych budynków, aż po masowy pożar.

2. PICOS DE EUROPA

PICOS DE EUROPA nie może być najwyższymi górami w Hiszpanii, ale są ulubionymi dla wielu pieszych, trekkingowych i wspinaczy. W 1995 roku ogłoszono park narodowy, jest miniaturowym arcydziełem: zaledwie 40 km w poprzek w obu kierunkach, pomiędzy trzema wielkimi rzekami i porastającymi prowincję Asturias, León i Kantabria. Asturianie widzą góry jako symbol ich narodowej tożsamości i świętują sanktuarium w Covadonga na zachodzie, jako miejsce urodzenia chrześcijańskiej Hiszpanii.
Spacery w Picos są zadziwiająco różnorodne, a ścieżki pasują do wszystkich poziomów, od zwykłego spaceru po dwugodzinne lub trzydniowe wędrówki

 

3. Urocze nadbrzezne miasteczka

Łatwy dojazd samochodem, ale wciąż atrakcyjnie wiejski, wybrzeże na wschód od Santander stało się coraz bardziej rozwinięte dla turystyki. Najbardziej znanym kurortem jest Laredo, z jego ogromną plażą, ale najodpowiedniejszą alternatywą są porty rybackie Santoña i przystojny ośrodek CASTRO URDIALES, 20 km na wschód od Laredo i tylko kilka minut jazdy na zachód od ogromnej konglomeracji Bilbao .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *