Ryanair zakup biletów 2017 – Krok po kroku

Ryanair zakup biletów 2017 – Krok po kroku

Dla wszystkich którzy mają problemy lub wątpliwości podczas zakupu/rezerwacji biletów na ryanair.com przedstawiamy listę krok po kroku jak poprawnie przeprowadzić tą czynność.

 

Wybór lotu. W naszym wypadku wybieramy lot krajowy z obie strony.

Wybór godziny lotu danego dnia (opcjonalne – często danego dnia jest tylko jeden odloty, w tym wypadku nie ma możliwości wyboru godziny.

 

Gdy wybraliśmy już lot pora wybrać taryfę. Ryanair obecnie oferuje 3 rodzaje taryf: Standardowa, Plus oraz Flexi Plus. Jeżeli decydujemy się na zakup opcji dodatkowych czasem warto zastanowić się nad wyższą taryfą ponieważ wychodzi ona taniej, jeżeli natomiast nie chcemy korzystać z usług dodatkowych najtańszym wyborem będzie taryfa standardowa.

Krok 2 i 3 wykonujemy analogicznie dla lotu powrotnego. Po wybraniu taryf powinien ukazać się nam taki widok:

 

Po kliknięciu kontynuuj zostaniemy przekierowani do ekranu gdzie będziemy mogli wybrać opcje dodatkowe takie jak: dodatkowy bagaż, wybór miejsca, ubezpieczenie podróżne, pierwszeństwo wejścia na pokład, rezerwacja transferu na lotnisko, rezerwacja samochodu w mieście docelowym czy wynajęcie hotelu. Deklarujemy także czy zabieramy ze sobą przedmioty dla niemowląt, sprzęt sportowy czy sprzęt muzyczny. Oczywiście każda z tych opcji jest dodatkowo płatna, ale bez obaw – nie musisz wybierać żadnej z nich.

 

 

Po naciśnięciu zapłać pop-up jeszcze raz przypomni nam o możliwości wybrania miejsc za opłatą.

 

Następnie przekierowani jesteśmy do ekranu płatności. Jeżeli nie jesteśmy zalogowani jesteśmy zmuszeni to zrobić – plusem tego rozwiązania jest łatwy przyszły dostęp do danych rezerwacji i odprawy. Zalogować można się także wygodnie przez konto Facebook lub Google.

 

Po zalogowaniu Ryanair automatycznie przypisuje nasze dane w odpowiednie rubryki – warto jednak sprawdzić czy wszystkie dane są poprawne. Jeżeli wcześniej nie korzystaliśmy z rezerwacji i nie zapisaliśmy danych naszej karty kredytowej będziemy musieli zrobić to teraz. Możemy także zaznaczyć okienko dzięki któremu Ryanair zapisuje dane naszej karty tak, aby przyszłe zakupy były szybsze.

 

Ostatnim krokiem przed dokonaniem płatności jest zapisanie adresu rozliczeniowego, ma to duże znaczenie jeżeli chcemy otrzymać za usługę fakturę Vat.

 

 

Po Naciśnięciu „Zapłać teraz” strona przekieruje nas na zakładkę przetwarzającą płatność którą poinformuje nas o przebiegu transakcji po czym po pozytywnej weryfikacji kart kredytowej przekieruje nas do zakładki zawierającej zakupione bilety.

Numer rezerwacji zostanie przesłany także na podany adres e-mail.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *